جمع بندی مقاله های فصل نهم – گرانش(۳)

کلیه مقاله های فصل هشتم ( گرانش۲ ) به صورت یک فولدرZeep  شده تهیه می شود که شامل  فایل PDF که در ۱۲ قسمت  مجزا تهیه شده است . این فایل ها همه آن چیزی است که تا اینجا روی سایت قرار داده شده است و به منظور آموزش مقدماتی نجوم می باشد .

۱ اهداف این فصل

در فصل  هفتم  “گرانش (۱) »  از تاریخچه گرانش و زندگی نیوتن و… شروع کرده و تعدادی مقاله در این رابطه روی سایت قرار دادیم و در ادامه مطالب مختلف در مورد گرانش فصل هشتم « گرانش (۲) » روی سایت قرار دهیم . نظر به این که تمام مطالب گفته شده در مورد گرانش مربوط یه فیزیک کلاسیک و نیوتنی می باشد و همانطور که می دانید در آستانه قرن بیستم فیزیک کلاسیک(نیوتنی) دچار چالش جدی شد و سرانجام نسبیت عام انشتین جای قانون جاذبه عمومی نیوتن را گرفت از این رو در ارتباط با نیروی گرانش فصل جدیدی باز کرده و مطالب در رابطه با «مکانیک کوانتومی نسبیتی » و دیدگاه های نوین در این ارتباط را در فصل جدیدی  تحت نام ” گرانش(۳)” بگنجانیم .
همچنین یک فصل جدیدی هم تحت نام ” ماهواره ” گنجانده و کلیه مقاله های در این ارتباط را دراین فصل قرار دادیم .

نکته : لینک های قرمز ( نوشته های قرمز رنگ ) مقاله هائی هستند که هنوز آماده نشده و بعد از آماده شدن لینک آنها بر روی سایت قرار می گیرد .و نوشته آنها ابی می شود .

 ۲- مقاله های این فصل

فهرست و لینک مقاله های این فصل ( به ترتیب ) در اینجا آورده می شود برای مطالعه هر کدام از بخش ها به روی آن کلیک کرده و مطالعه کنید.( این فصل در حال کامل شدن است لینک مقاله های بعدی بعد از انتشار بر روی این صفحه قرار خواهد گرفت)

۱-رازهای گرانش

۲-انبساط جهان

۳-ماده و انرژی تاریک

۴-زندگینامه انشتین

۵ – گرانش و نسبیت عام

۶-نتایج نسبیت عام

۷-سیاه چاله

۸- پاد گرانش

۹- مکان های بدون جاذبه

۱۰ -جمع بندی ۳ فصل گرانش

برای درک بهتر مطالب بهتر است مطالب را به همان ترتیب که شماره گزاری شده و آورده شده مطالعه کنید و بخصوص به شکل ها هم توجه کنید مطالب فایل های PDF به ترتیب به این صورت است .
برای خواندن هر قسمت مقاله می توانید روی آن کلیک کنید.

بعد از باز کردن فایل Zeep(در صورتی که برنامه ای برای باز کردن فایل های Zeep در کامپیوتر و یا اندروید ندارید می توانید بسته به سیستم خود از این لینک ها دانلود کنید ) برای این که بهترین نتیجه را بگیرید بهتر است فایل های PDF تهیه شده را به همان ترتیبی که آورده شده مطالعه کنید ( برای خواندن  فایل های PDF باید برنامه Adobe PDF Reader روی سیستم شما نصب شده باشد برای نصب این برنامه  اینجا را کلیک کنید)

برای مطالعه مقاله های روانشناسی اینجا  را کلیک کنید .

عکس های طبیعت, طبیعت خوانسار , شکوفه های بهاری  , گلستان کوه ,دانلود آلبوم های کامل بهترین و زیباترین عکس ها ,آلبوم هائی با صدها عکس کیفیت بالا ,  در هیچ کجای اینترنت این عکسها را پیدا نمیکنید , عکس هابدون استفاده از تکنیک های فتوشاپ تهیه شده , کاملا طبیعی 

برای آموزش کامل و حرفه ای گوگل مپ روی شکل زیر کلیک کنید

همه جیز در مورد گوگل مپ

۱) هر گونه اظهار نظر را در فرم اظهار نظر کاربران وارد کنید .
۲) نظرات بعد از تایید مدیریت نشان داده می شود .
۳) با انتقادات و پیشنهادات سازنده خود ما را هرچه بیشتر  همراهی کنید . مدیریت از انتقادات و پیشنهادات سازنده شما استقبال میکند .
۴) نوشته های قرمز پر رنگ ارجاع به لینک هستند که هنوز لینک آنها قرار داده نشده است ( هنوز صفحه آنها منتشر نشده است )
۵) نوشته های آبی پر رنگ ارجاع به لینک هستند که لینک آنها قرار داده شده است ( صفحه آنها منتشر شده است )
۶) هرگونه بهره برداری : کپی تمام و یا قسمتی از مطالب این سایت بدون ارجاع منبع آن ممنوع می باشد .
۷) تکثیر فایل های Pdf با ذکر منبع آزاد ولی فروش آن تحت هر عنوان و با ذکر منبع هم ممنوع می باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.